WITAJ W

mefra

domy

Producent domów szkieletowych

od 1908 roku

Początki Mefra sięgają 1908 roku, w tym czasie powstała jej nazwa „Mefra” – Melenhorst Frans od pierwszych członów imienia i nazwiska jej założyciela, który w tym czasie zamieszkał w holenderskiej miejscowości De Krim w regionie Overrijssel, gdzie wprowadził się do pierwszego drewnianego domu i rozpoczął swą działalność.

Zajmował się zarówno tradycyjnym budownictwem drewnianym budynków mieszkalnych, a także budynków innego typu, jak młyny, szkoły, fabryki, stodoły itp. Początkowo oferował remonty, renowację, później drewniane konstrukcje dachowe, a z czasem wyspecjalizował się w tradycyjnym drewnianym budownictwie szkieletowym.

1937 rok

W 1937 roku do Fransa dołączył jego syn Henryk, który po śmierci ojca przejął Mefra i kontynuował rodzinną tradycję. Po II Wojnie Światowej Europa, w tym Holandia, ucierpiały również pod względem mieszkaniowym. Trzeba było szybko zająć się odbudową nieruchomości mieszkalnych oraz gospodarczych. Najważniejszy był czas, ponieważ wiele ludzi pozostało bez domu nad głową. Wówczas Mefra skupiła się na oferowaniu domów szkieletowych i wyspecjalizowała się w ich prefabrykacji.

1966 rok

Około roku 1966 do Henryka dołączył jego syn Frans Melenhorst, który był trzecim pokoleniem Mefra i podobnie jak jego dziadek i ojciec zajmował się między innymi budownictwem drewnianym. Poza tym, że był doskonałym praktykiem z dziedziny budownictwa, był bardzo znanym w Holandii, a także na całym świecie biznesmenem oraz człowiekiem, który pomógł w rozwoju wielu firmom z różnych dziedzin

1977 rok

Od 1977 roku zaczął wprowadzać innowację do technologii szkieletowej, w tym roku postawił pierwszy dom na izolowanym fundamencie i na plac budowy przyjechały prefabrykowane elementy budynku, które zostały zamontowane przy pomocy dźwigu. W tym czasie nastąpił dynamiczny rozwój Mefra w całej Europie. Kolejnym przełomowym dokonaniem był montaż w pełni prefabrykowanej składanej konstrukcji dachowej domu, w którym przez wiele lat mieszkali jego teściowie.

1994 rok

W 1994 roku Mefra otworzyła swój pierwszy oddział w Polsce, który mieścił się w Szczecinie. W tym samym czasie mieliśmy oddziały w Holandii oraz Hiszpanii.

1997 rok

Od 1997 do 2023 roku główną siedzibą Mefra był biurowiec i hala produkcyjna w Szamotułach, aktualnie następuje zmiana lokalizacji siedziby. Firma skupia się na prefabrykacji domów szkieletowych i wykańcza je do stanu deweloperskiego.

2013 rok

Po śmierci Fransa od 2013 roku rodzinną tradycję kontynuuje jego syn Robert Melenhorst, który jest czwartym pokoleniem Mefra. Przed osiedleniem się w Polsce w Holandii otrzymał między innymi nagrodę za prefabrykowane elementy konstrukcyjne apartamentowca. Aktualnie na stałe mieszka w Polsce, która stała się jego domem. Tutaj poślubił też polkę, Martynę Melenhorst, z którą pracują nad rozwojem Mefra oraz wychowują piąte pokolenie Mefra.

2023 rok

Od 2023 r. w Mefra zostały wprowadzone zmiany mające na celu rozwój Spółki oraz optymalizację kosztów produkcji.

2024 rok

W 2024 roku nastąpiła zmiana siedziby Mefra. Nowa siedziba mieści się w parku przemysłowym w miejscowości Pamiątkowo w Wielkopolsce. Biurowiec powstał w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego, w której stawiane są nasze domy. Hala w znacznej części również jest wykonana w szkielecie drewnianym. Mieści się tam również dom pokazowy.

Dlaczego Mefra?

Doświadczenie

czwarta generacja ekspertów, od 40 lat budownictwo szkieletowe.

Wiedza

od lat, zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów.

Otwartość

jasny i przejrzysty proces współpracy.

Zaufanie

podstawą współpracy pomiędzy Mefra, a inwestorem jest wzajemne zaufanie.

Team

inwestor, Mefra i podwykonawcy = ścisła współpraca.

Informacja

inwestorzy Mefra są informowani na bieżąco, o wszystkich etapach prac.

Cena

jest zawsze stała – jeżeli nie zaistnieją siły wyższe nie doliczamy żadnych dodatkowych kosztów.

Innowacyjność

Mefra zawsze szuka takich rozwiązań, żeby móc zaoferować Państwu produkt najwyższej jakości.

Prefabrykacja

elementy budynków szkieletowych, wykonujemy w naszym zakładzie w Szamotułach.

Kontrola

na każdym etapie realizacji – od dostawy materiałów, poprzez produkcję do produkcji, montaż budynku, aż po prace wykończeniowe.

Pewność

Mefra, na wykonywane przez siebie budynki, udziela na elementy konstrukcyjne wieloletniej gwarancji.

Jakość

Mefra, zawsze stawia na jakość, zarówno stosowanych materiałów, jak i wykonywanych przez siebie prac.

CO2

W Mefra prefabrykujemy nasze elementy na hali i stawiamy na pracę ludzkich rąk - dla tego podczas prefabrykacji minimalizujemy produkcję CO2 oraz minimalizujemy ilość dojazdów na budowę.

FSC

FSC, czyli certyfikat stanowiący o tym, ze drewno użyte do produkcji naszych domów zostało pozyskane w wyniku odpowiedzialnego gospodarowania.

Zdrowie

Życie w domu szkieletowym ma korzystny wpływ na Twoje zdrowie, domy drewniane są polecane dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego oraz reumatyzmem.

Mefra buduje domy na całe życie, nie tylko na kilka lat.

Budując dom dla Ciebie, budujemy jak dla siebie.

Referencje

Być może zadajesz sobie pytanie, dlaczego masz budować z firmą Mefra? Zobacz wypowiedzi doświadczonych ekspertów, naszych Inwestorów. Oni mogą Ci powiedzieć, dlaczego nas wybrali i dlaczego Mefra, to również najlepszy wybór również dla Ciebie.

Mefra domy szkieletowe, modułowe, drewniane, prefabrykowane

Adres

  • ul. W. Łokietka 5
    64-500 Szamotuły
  • +48 609-203-494
  • www.mefra.pl/kontakt

Godziny otwarcia

Po umówieniu poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Soboty
po wcześniejszym umówieniu

Nasze social media